Saksamaa & Kreeka eeltöö

Ühel hetkel avastasin kalendrist, et mul oleks märtsis võimalik üks täiesti kohustustevaba nädal tekitada ning jälle kuhugi ära minna. Mõtlesin kaua, kuhu üldse minna sooviks, sest päris palju on juba käidud ning midagi ei tundunud eriliselt kutsuvat ka.  Teisest küljest on päris palju veel ka nägemata. Haarasin sellest viimasest mõttest kinni ning juurdlesin, mis veel nägemata jäänud on. Minu 19. välisriigiks sai valitud Kreeka.

Kuna reisiperiood jäi koolivaheajale, mil hinnad on tavapärasest kallimad, tuli piletite ostuga opereerida alates detsembris, kasutades ära erinevaid sooduskampaaniaid, vahele jäid näiteks nii sõbrapäev kui ka naistepäev, mis andsid võimaluse saada soodsama Luxexpressi bussipileti Riia-Tartu suunal. Tartust Riiga tuli lõpuks osta ikkagi täishinnaga pilet, sest see langes ühele populaarsemale sõiduajale.

Kõige soodsam tuli Kreekasse lennata läbi Berliini ning lennuaegade tõttu tuli mõlemal suunal leida sinna ka ööbimiskoht. Valisin endale 2 erinevat hostelit, mõlemas maksis öö 16 eurot ning asukohad olid logistilises mõttes suurepärased. Ka kvaliteedilt suutsid need majutusasutused positiivselt üllatada. The Cat´s Pajamas hostelit kasutaksin ka järgmisel külastusel uuesti! Sealne sisekujundus ning õhkkond olid midagi erilist.
http://www.thecatspajamashostel.com/
Kreekas külastatavate linnade valikus olid nii Thessaloniki kui Ateena. Otsustasin hoopis külastada enda Ateenas elavat tuttavat ning sealt kiviviske kaugusel paiknevat Santorini saart.

Minu reisid üldjuhul piirduvad linnades kolamise ning pildistamisega, siis otsustasin sel korral lisaks midagi teistsugust teha. Võtsin ühendust Ateenas tegutseva MTÜ-ga Nine Lives Greece, kes töötavad igapäevaselt Ateena kodutute kasside heaolu nimel. Organiseerisin end ühe vabatahtlikuga kaasa kasside söötmisele ning sain kuulda kogu projektist lähemalt. Algselt plaanisin neile annetusena viia kassitoitu, kuid kohapeal otsustasin hoopis panustada tänavakasside steriliseerimise kampaaniasse.
http://www.ninelivesgreece.com/blog/world-spay-day/

Kõigile skeptikutele teadmiseks, et see on üks organisatsioon, kes oma tegevusi ka jäädvustab. Neil on facebooki leht, kuhu pidevalt postitatakse oma tegemisi. Märtsi kuu annetuste sihtmärgiks oli 300 kodutut kassi ära steriliseerida, et nende populatsiooni kuidagi kontrolli all hoida. Märtsi lõpuks oli nad kokku saanud raha 303 kassi operatsiooniks. Nende kassikolooniad elavad teatud piirkondades ning vabatahtlikud käivad neid regulaarselt söötmas. Ka on teada iga kassi tervislik seisukord ning nad on pannud igale ühele isegi nimed! Vahelduse mõttes oli väga värskendav näha siirast hoolimist ja heatahtlikkust.

Santorinil kasutasin ma aega aga puhkamiseks. Sattusin sinna perfektsel ajal, kui turismihooaeg polnud veel alanud. Suvisel ajal pidavat saart külastama ca 5 miljonit turisti. Aastaringselt seal inimesi väga palju ei ela ning töölised tulevad sinna  teistest piirkondadest. Kreeklased ise seal naljalt puhkamas ei käi, sest hinnad on ääretult kõrged.

Majutuskohaga sain justkui loteriivõidu – läbi booking.com-i leidsin ühe kaljunõlval asuva spa-hotelli, mille 2-kordse sviidi tavahinnaks on öö kohta 205 eurot. Minul õnnestus see tuba saada 57 euroga, sest nagu öeldud – turismihooaeg polnud veel alanud. Teeninduse hotellis sain küll nagu oleks täishinna välja käinud. Lisaks kreeklaste üleüldisele sõbralikkusele ning külalislahkusele, oli tunda ka, et töötajad pole veel turistidest väsinud. http://www.suitesofthegods.com/en
Seal kohapeal oli raske oma silmi uskuda, et kogu see ilu on kõik päriselt olemas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s