Stavanger, Norra

mai 2015

lennupiletid Riia-Stavanger-Riia: 30.-
Buss Tartu-Riia-Tartu ühele tasuta,
kaaslasele 28 eurot PINS kaardi soodustusega.

kokku: 58.-

Võin ausalt öelda, et ma ei olnud Stavangerist varem midagi kuulnud, kuid lennupilet hinnaga 15 eurot suund, tekitas huvi.

Googeldasin Stavangeri kohta ning sain teada, et tegemist on kohaga Lääne-Norras, kus on imekaunis loodus koos fjordidega. Lisaks sain ka teada, et see on väga kallis linn, kuna seal asub naftatööstus.
Olen põhimõttel, et igal pool on võimalik mõistlikute summadega läbi ajada kui ka hullumeelselt kulutada. Kõik oleneb, millised prioriteedid on.
Ka sellises kohas on võimalik osta toidupoest mõistliku hinnaga toitu, kui silmad lahti hoida ning kalkuleerida.

Majutusega meil vedas hullumoodi. Saime couchsurfingu peavõidu!
Meid nõustus võõrustama üks super tore itaallane, kes seal juba aastaid töötas ning kasutas oma mereäärset maja ränduritele kodu pakkumiseks. Maja oli pidevalt inimesi täis ning nii sai ka teiste inimestega kohtuda.
Mõned kuud peale meie lahkumist kuulsin, et ta läks jäädavalt tagasi Itaaliasse.

dscn3824.jpg

Ilm oli seal ettearvamatu – mõnel hetkel paistis päike, siis tuli vihm, seejärel päike, seejärel vihm ja nii käis see lõpmatuseni. Lisaks on seal ka tuuline. Vahepeal oli soe.

Reisi põhieesmärk oli meil Preikestoleni külastus. See oli täpselt 4050 meetrit ülesmäge ning mida rohkem tippu jõuda, seda suuremaks udu ja vihm läksid. Parim aeg sinna minekuks on juuli lõpu poole. Päev peale meie matka läksid teised Kjeragi ning said.. lumetormi!

Preikestoleni külastuseks pidime võtma kõigepeal praami, siis bussi ülesmäge ning siis veel 4 km jalutust ülesmäge.Transpordi hinnaks läks ligikaudu 30 eurot inimese kohta ning see ongi edasi-tagasi pilet.
Suurim kahetsus: vihmakeebi puudumine. Ülesmäge jõudes kohtasime gruppi Iisraelist, kellest üks keetis teed enda vihmakeebi all gaasigrillil. See toimus meeletu paduvihma käes. Nad olid suisa nii lahked, et pakkusid meie ka teed. Tahtsin neile vastu pakkuda kommi, kuid nad teatasid, et nad ei tohi seda süüa – see on pastöriseeritud. Neil pidi reisimine toitumise pärast väga raske olema, sest nad ei tohi paljusid asju süüa.

dscn3824.jpg

dscn3824.jpg

DSC03460.JPG

Küll aga vedas meil Stavangeri vanalinnas jalutades ilmaga.

dscn3824.jpg

dscn3824.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s